Game Maker Studio Kasma Sorunu
UstaDerslik Soru-Cevap Yararlı Araçlar
arama ikon

bilgi UstaDerslik
Bu uyari kutusudur.
Tamam

Anasayfa
İletişim
Üyeler

Game Maker Studio Kasma Sorunu

Paylaş  :
profil
DraixiuS
GÖRÜNTÜLENME(727)
RAPOR ET
Arkadaşlar level editör yapıyorum. Önceki konularda görmüşsünüzdür. Herşeyi çözdük tek bir sorun kaldı blok objesini 5-6 taneden fazla koyarsam sonraki koyduklarımı acayip bir şekilde kasarak koyuyor sonra normale dönüyor. Bu kasma sorununu nasıl çözerim?
cArleone
cArleone 4 Yıl Önce Cevaplandı
Kasmanın çözümü oyunu düzgün kodlamaktır.globalleri fazla kullandıysan yada yanlış veya gereksiz döngü var ise yada çok fazla gereksiz kod kullanman gibi etkenler performansı düşürebilir.

performans için yoyogames ekstra para istiyor."YoYo Compiler" adlı bir şey satıyorlar.eğer bunu satın alıp dahil edersen gamemaker da yaptığın oyun çok çok iyi performans sergiliyor.Bu performans miktarı 100 kat kadar diyorlar.istersen bu özelliği alıp dahil edebilirsin.
DraixiuS
DraixiuS 4 Yıl Önce Cevaplandı
global lar fazlasıyla var ama gereksiz döngüler kullanmadım? ama mapde en az 15-20 animasyonlu obje var. bu sayıyıda istediği gibi arttırabilir. bu animasyonlar yüzünden olabilirmi
cArleone
cArleone 4 Yıl Önce Cevaplandı
eğer hd yani boyutları yüksekse olabilir.ve global alabildiğince az kullan.
DraixiuS
DraixiuS 4 Yıl Önce Cevaplandı
globalelleri az kullanırsam gözle görülür bir fark olur mu
cArleone
cArleone 4 Yıl Önce Cevaplandı
Performansa katkısı olur ama deniyerek görmek gerekir.oyunu kodlarken baştan sona dikkatli olmak gerekir.nerelerde bu performansı düşürür düşünmek gerekir.en basitin den odadan çıkan,gözükmeyen mermiyi sildirmek gibi.odaya her konan objede kontrol eden globalleri az kullanmak gibi.
DraixiuS
DraixiuS 4 Yıl Önce Cevaplandı
tm teşekkürler
xyztehlike
xyztehlike 4 Yıl Önce Cevaplandı
Bence ondan değil çünkü ben de global ları çok kullanıyorum ama fps 1000 den aşağı inmiyor fps düşüşünün nedeni çok obje olması bence level editörde mouse ile tıklanan yere instance_create ile koyuyorsan sürekli o objeyi belirlediğin koordinata koyuyo olabilir bende de olmuştu bu 1 sefer koymasını sağla sorun çözülür diye düşünüyorum.
DraixiuS
DraixiuS 4 Yıl Önce Cevaplandı
teşekkürler cevabın için ama left pressed da koyuyorum oyüzden art arda koyamaz.
aslında hala çözemedim.editör başladığında default olarak 30-40 obje var hepsi animasyonlu.
kasmıyor.
ama
ben 5-6 duvar koyduğum an kasmaya başlıyor ama kasma dediğim koyduğu için 4 sn takılıo sonra eski haline dönüo .her koyduğunda 4 sn takılıo oyundan soğutur bu sorun dKod
Kalın
Vurgu
Resim
Video
Url
CEVAPLA
Tüm Hakları Saklıdır. ©Arleone 2013-2014 UstaDerslik


Giriş
Şifremi Unuttum...
Şifre Talep
  Kuralları Kabul Ediyorum.
Kaydol