Game Makerde çıktı Ayarları
UstaDerslik Soru-Cevap Yararlı Araçlar
arama ikon

bilgi UstaDerslik
Bu uyari kutusudur.
Tamam

Anasayfa
İletişim
Üyeler

Game Makerde çıktı Ayarları

Paylaş  :
profil
bkt71
GÖRÜNTÜLENME(592)
RAPOR ET
Game Maker de çıktı aldığımız zaman android de kesinlikle oynanır mı nasıl hangi kodu kullandık bi önemi var mıdır? Bir de game maker de androide koyacağımız oyunun içinde kullandığımız objelerin game makerdeki hazır objeler olması telif hakkı vb. sorunlara neden olur mu?
cArleone
cArleone 4 Yıl Önce Cevaplandı
öncelikle oda boyutları 800/480 katları olmalı.Ardın dan kontroller mobil için hazırlanmış device http://docs.yoyogames.com/source/dadiospice/002_reference/mouse,%20keyboard%20and%20other%20controls/device%20input/index.html komutları olmalı.Oyun dizaynı da mobile göre yapılmalı.Bunları yapıp andoid sdklarıda kurarsan rahatlıkla çıktı alıp deniyebilirsin.

grafikten pek sorun olmaz.
bkt71
bkt71 4 Yıl Önce Cevaplandı
Cok tesekkur ederim hocam sagolun ama kontroller nasil olmali yani? Mesela ben oyunda mouse ile tiklanan yere gel dedim karaktere. Bu androidde sorun yaratacak mıdır?
cArleone
cArleone 4 Yıl Önce Cevaplandı
Yaratacaktır.yukarıda attığım linke bak.Mouse evenlarının başında device yazar onu kullanmalısın.mobile oyun yapacaksan öncelikle bu device. Komutlarını iyi öğrenmelisin.
bkt71
bkt71 4 Yıl Önce Cevaplandı
Hocam peki nasil ve nereden ogrenebilirim hiç kaynak bulamiyorum. Oyun yapacak kadar öğrenmem için nerden bulabilirim bu bilgileri? Ingilizcem de yok.Kod
Kalın
Vurgu
Resim
Video
Url
CEVAPLA
Tüm Hakları Saklıdır. ©Arleone 2013-2014 UstaDerslik


Giriş
Şifremi Unuttum...
Şifre Talep
  Kuralları Kabul Ediyorum.
Kaydol