CryENGINE Programlama / Unite 1 - Ders 3
UstaDerslik Soru-Cevap Yararlı Araçlar
arama ikon

bilgi UstaDerslik
Bu uyari kutusudur.
Tamam
Anasayfa
İletişim
Üyeler

CryENGINE Programlama / Unite 1 - Ders 3

profil
ByWOLF
BEĞEN(1)
BEĞENME(0)
GÖRÜNTÜLENME(4945)
RAPOR ET

CryGame.dll üzerinden CryMono Yükleme ve BaşlatmaŞimdi, "Bin32" klasöründe CryMono'ya sahibiz. Bunu oyunu başlatma(startup) sırasında yüklememiz gerekecek. Bu "CryGame" projesi üzerinde yapılır.

Başlayalım, Code/Solutions/ içinde bulunan CryEngine ya da CryGame solüsyon dosyasını (.sln) açın.

CryMono Interface Klasörünü YerleştirmeOyun başlatma kodunu (game startup) değiştirmeden önce derleyiciye CryMono'nun nerede olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

CryGame projesine Visual Studio'da bulunan Solution Explorer bölümüne sağ tıklayın ve Properties'i açın. Aşağıdaki CryGame Property Pages penceresi açılması gerekir.

http://ustaderslik.com/resim/ders/KlkBMr.jpg

Şimdi, C/C++ ardından General'i seçin. Burası genel derleyici ayarlarını getirecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir ek klasör eklemek için kullanacağız.

http://ustaderslik.com/resim/ders/xYv3nk.jpg

Şimdi yapmamız gereken Additional Include Directories menüsünde "..\..\CryMono\MonoDll\Headers" ekleyin. Size #include makro içeren, CryMono C++ arayüzlerinin aranırken, derleyici CryMono'nun Header klasörünü bulmasından bahsettik.

Açılışta CryMono'yu BaşlatmakCryGame projesi içinde ki GameStartup.h açın ve class bildiriminden hemen sonra aşağıda kini ekleyin.

static HMODULE m_cryMonoDll;Kod
Kalın
Vurgu
Resim
Video
Url
CEVAPLA
Tüm Hakları Saklıdır. ©Arleone 2013-2014 UstaDerslik


Giriş
Şifremi Unuttum...
Şifre Talep
  Kuralları Kabul Ediyorum.
Kaydol