Swift Hakkında
UstaDerslik Soru-Cevap Yararlı Araçlar
arama ikon

bilgi UstaDerslik
Bu uyari kutusudur.
Tamam
Anasayfa
İletişim
Üyeler

Swift Hakkında

profil
ByWOLF
BEĞEN(0)
BEĞENME(0)
GÖRÜNTÜLENME(4625)
RAPOR ET
http://ustaderslik.com/resim/ders/swift-screenshot.jpg

Swift iOS ve OSX için C ve Obj-C üzerine uyumluluk kısıtlamaları olmadan inşa edilen yeni bir programlama dili. Swift ile daha kolay,rahat,temiz ve eğlenceli kodlamalar yapılabilir. Swift'in temizlenmiş çok sevilen Cocoa ve Cocoa Touch frameworkleriyle yazılımın nasıl çalıştığına dair yeniden hayal kurma fırsatı elimize geçti.

Swift yapımına yıllar oldu. Apple mevcut compiler,debugger ve framework'un ilerleyen Swift için temelini attı. Bellek yönetimini Automatic Reference Counting(ARC) ile basitleştirdi. Framework yığınları, Foundation ve Cocoa, moderleşmiş ve standartlaşmış sağlam bir temeller üzerine inşa edildi. Objective-C kendisini parçalanma hariç modern dil teknojileri geliştirdi. Bu temel için minettarız, şimdi, Apple yazılım geliştirmenin geleceği için yeni bir dil tanıtalım.

Swift Objective-C geliştiricilerine tanıdık gelir. Objective-C nin parametre isimlendirmeleri ve Objective C nin gücü olan dinamik obje modelleri okunabilirliğini benimser. Var olan Cocoa frameworklerine kesintisiz erişim sağlar. Objective-C kodları ile birlikte çalışabilir. Uyuşma temeli inşası, Swiftin yeni özellikleri ve dilin nesne-tabanlı bölümlerine bağlı.

Swift dostcanlısı bir programlama dili. İlk endüstriyel kalitede sistem programlama dili ve eğlenceli script dili. Playground ile çalışabilir ve hatta build etmeden uygulamanızın nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Kısacası Swift daha hızlı, daha kolay ve sade bir syntax'a sahip olan ve Obj C kodlarıylada beraber çalışabilen yeni bir Apple dili.Kod
Kalın
Vurgu
Resim
Video
Url
CEVAPLA
Tüm Hakları Saklıdır. ©Arleone 2013-2014 UstaDerslik


Giriş
Şifremi Unuttum...
Şifre Talep
  Kuralları Kabul Ediyorum.
Kaydol